A A A

Windows 10 S dostępny jako opcja

12 marca 2018, 07:20
Windows 10 z trybem S to pomysł, który nie do końca się przyjął, dlatego Microsoft postanowił zmienić plany i udostępnić go tylko dla chętnych.
Windows 10 S dostępny jako opcja

Windows 10 S - czyli okrojona wersja systemu Microsoftu, która nie pozwala na instalowanie jakichkolwiek zewnętrznych aplikacji spoza Microsoft Store. Ta edycja miała być przeznaczona dla ultrabooków i tabletów, których użytkownicy rzadko korzystają z innych aplikacji niż te, które oferuje gigant z Redmond.

Okazuje się jednak, że pomysł w oryginalnej wersji się nie przyjął, więc Microsoft postanowił zmienić strategię i zaimplementować tryb S w każdej, nawet najbardziej zaawansowanej wersji systemu. Miałby on być domyślnie aktywny, a jego wyłączenie w tańszych edycjach kosztowałoby 49 dolarów. 

Pozostawienie trybu S byłoby dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dzieci i osób starszych, które mogą nieświadomie instalować programy zawierające wirusy albo złośliwe reklamy. Powyższe zmiany mają wejść do życia od przyszłego roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
12 marca 2018, 08:54
[quote] Pozostawienie trybu S byłoby dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dzieci i osób starszych, które mogą nieświadomie instalować programy zawierające wirusy albo złośliwe reklamy. [/quote] Osoby, które są nieświadome, nie powinny mieć uprawnień administracyjnych na sprzęcie. W innym wypadku, to tylko proszenie się o kłopoty.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto