A A A

Windows 10 S dostępny jako opcja

12 marca 2018, 07:20
Windows 10 z trybem S to pomysł, który nie do końca się przyjął, dlatego Microsoft postanowił zmienić plany i udostępnić go tylko dla chętnych.
Windows 10 S dostępny jako opcja

Windows 10 S - czyli okrojona wersja systemu Microsoftu, która nie pozwala na instalowanie jakichkolwiek zewnętrznych aplikacji spoza Microsoft Store. Ta edycja miała być przeznaczona dla ultrabooków i tabletów, których użytkownicy rzadko korzystają z innych aplikacji niż te, które oferuje gigant z Redmond.

Okazuje się jednak, że pomysł w oryginalnej wersji się nie przyjął, więc Microsoft postanowił zmienić strategię i zaimplementować tryb S w każdej, nawet najbardziej zaawansowanej wersji systemu. Miałby on być domyślnie aktywny, a jego wyłączenie w tańszych edycjach kosztowałoby 49 dolarów. 

Pozostawienie trybu S byłoby dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dzieci i osób starszych, które mogą nieświadomie instalować programy zawierające wirusy albo złośliwe reklamy. Powyższe zmiany mają wejść do życia od przyszłego roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
12 marca 2018, 08:54
[quote] Pozostawienie trybu S byłoby dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dzieci i osób starszych, które mogą nieświadomie instalować programy zawierające wirusy albo złośliwe reklamy. [/quote] Osoby, które są nieświadome, nie powinny mieć uprawnień administracyjnych na sprzęcie. W innym wypadku, to tylko proszenie się o kłopoty.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto