A A A

Windows 10 Technical Preview w polskiej wersji językowej

26 stycznia 2015, 14:30
Microsoft udostępnił Windows 10 Technical Preview w polskiej wersji językowej.
Windows 10 Technical Preview w polskiej wersji językowej

Windows 10 to nowy system operacyjny firmy Microsoft. Zadebiutuje po koniec tego roku. Firma udostępniła wersję przedpremierową, tym razem w pełni spolszczoną.

Jeśli ktoś jest zainteresowany jej spróbowaniem - odsyłamy do tego adresu

Najważniejsze nowe funkcje Windows 10:

- Rozszerzone Menu Start: znane Menu Start powróciło. Umożliwia łatwiejsze korzystanie i szybszy dostęp do najpopularniejszych funkcji systemu. Menu zawiera również nowy element umożliwiający zamieszczenie spersonalizowanej zawartości: ulubionych aplikacji, programów, kontaktów oraz stron www.

- Uruchamianie aplikacji w oknach: aplikacje z Windows Store teraz otwierają się w takim samym formacie, co programy desktopowe. Można zatem zmieniać ich rozmiar, umieszczać w dowolnym obszarze ekranu oraz wykorzystywać pasek tytułowy, na którym znajdą się polecenia maksymalizowania, minimalizowania i zamknięcia okna jednym kliknięciem.

- Ulepszona praca z wieloma aplikacjami (snap enhancements): praca z wieloma aplikacjami jednocześnie ma być łatwiejsza dzięki ulepszonym mechanizmom rozmieszczenia okien aplikacji. Można umieścić do czterech aplikacji na jednym ekranie z nowym geometrycznym układem okien. Windows będzie optymalizować rozmieszczenie okien oraz zasugeruje jak wykorzystać wolną przestrzeń ekranu.

- Nowy przycisk Podgląd Zadań: nowy przycisk Podgląd Zadań (Task View) na pasku zadań umożliwia podgląd wszystkich otwartych aplikacji i plików, co umożliwia wygodniejsze przełączanie się między oknami i utworzonymi pulpitami, za pomocą jednego kliknięcia.

- Wiele pulpitów: zamiast wielu aplikacji i plików nakładających się na jednym pulpicie, można z przełączyć się pomiędzy odrębnymi pulpitami stworzonymi dla różnych celów i projektów - niezależnie czy do pracy, osobistego użytku czy innych zastosowań.

Jakie są sprzętowe wymagania Windows 10?

Procesor: 1 GHz

RAM: 1 (GB) (32-bit) lub 2 GB (64-bit)

Miejsce wolne na HDD: 16 GB

Karta graficzna: Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Dostęp do internetu

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
26 stycznia 2015, 21:57
Nie jestem administratorem ani moderatorem i nigdy nim nie byłem. A co do arogancji, polecenie rozwiązania problemu formatem jest tutaj zazwyczaj nagradzane warnem za szkodliwe rady, gdyż w 99% przypadków problemów, można je bez większych problemów rozwiązać w inny sposób niezmuszający użytkownika do stawiania systemu na nowo.
avatar
grjakub
26 stycznia 2015, 19:24
ptrick napisał(a): Uwielbiam, gdy brak wiedzy i umiejętności skłania ową osobę do stwierdzenia, że coś jest badziewiem, bo nie potrafię czegoś zrobić, czy też owe osoby próbują pomagać innym. To się tyczy obu panów powyżej. Fajne forum! Napisałem tylko jeden post! Wygląda na to, że zamiast dyskusji i porad można tu znaleźć tylko arogację komentujących administratorów?
ptrick
ptrick
26 stycznia 2015, 18:30
Uwielbiam, gdy brak wiedzy i umiejętności skłania ową osobę do stwierdzenia, że coś jest badziewiem, bo nie potrafię czegoś zrobić, czy też owe osoby próbują pomagać innym. To się tyczy obu panów powyżej.
avatar
grjakub
26 stycznia 2015, 18:25
Anawald napisał(a): Zainstalowałem i już po godzinie odinstalowałem. Z dwojga złego wolę już 8.1.Narobiłem sobie tylko kłopotu ponieważ instalacja zajęła mi na dysku SSD ponad 4 GB a po odinstalowaniu pojemność dysku została dalej zajęta i nijak nie da się dysku wyczyścić pozostałości z tego badziewia. Witam! To jest wersja TESTOWA, pelna bledow i niedorobek! Nie nalezy jej instalowac na "zwyklym" PC i nie nalezy podawac "zwyklego" (wlasnego) konta Microsoft. Zalecam Ci ponowna instalacje Win 8.1.
avatar
anawald
26 stycznia 2015, 16:01
Zainstalowałem i już po godzinie odinstalowałem. Z dwojga złego wolę już 8.1.Narobiłem sobie tylko kłopotu ponieważ instalacja zajęła mi na dysku SSD ponad 4 GB a po odinstalowaniu pojemność dysku została dalej zajęta i nijak nie da się dysku wyczyścić pozostałości z tego badziewia.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto