A A A

Windows 10 coraz bliżej miliarda kopii

26 września 2019, 08:20
Najnowsza wersja systemu Windows została zainstalowana już na 900 milionach komputerów.
Windows 10 coraz bliżej miliarda kopii

O przekroczeniu progu 900 milionów kopii Windows 10 poinformował w serwisie Twitter wiceprezes Microsoftu Yusuf Mehdi. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy liczba instalacji rosła szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

W marcu bieżącego roku szefowie Microsoftu ogłosili, że ponad 800 milionów urządzeń pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. We wrześniu „dziesiątka" zaczęła dominować: analitycy firmy Net Applications stwierdzili, że Windows 10 działa na ponad połowie komputerów podłączonych do Internetu.

Yusuf Mehdi zaznacza, że do spopularyzowania systemu mocno przyczyniły się urządzenia takie jak HoloLens (gogle rzeczywistości mieszanej), Surface Hub (cyfrowa tablica) oraz konsola Xbox. Nie bez znaczenia okazała się oferta darmowego przejścia na Windows 10 przez pierwszy rok od daty premiery.

Biorąc pod uwagę fakt, że zwiększenie liczby instalacji o ostatnie 100 milionów zajęło tylko sześć miesięcy, należy się spodziewać, że liczba urządzeń działających pod kontrolą Windows 10 osiągnie miliard już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Tagi: windows 10
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto