A A A

Windows 10 doczeka się nowych ikon najważniejszych aplikacji

21 lutego 2020, 14:15
Microsoft planuje nieco odświeżyć wizualnie swój system operacyjny. To tylko kosmetyka czy coś więcej?
Windows 10 doczeka się nowych ikon najważniejszych aplikacji

Już wkrótce czekają nas zmiany wizualne w Windowsie 10. Microsoft postanowił po latach odświeżyć ikonki wielu swoich programów, tak by wyglądały bardziej nowocześnie. Nowe obrazki są określane przez firmę „ikonami przyszłości" – w tym przypadku termin zwiastuje zacieranie się granic między sprzętem stacjonarnym a mobilnym.

Jest to niby mało znacząca zmiana, ale wbrew pozorom nie wynika tylko ze względów estetycznych. Windows 10 coraz lepiej współpracuje ze sprzętem mobilnym i coraz więcej aplikacji firmy trafia również na urządzenia z iOS-em i Androidem. Firma postanowiła więc nie tylko odświeżyć ich ikonki, ale przy okazji też ujednolicić je na różnych systemach dla lepszej identyfikacji wizualnej. Zmiany obejmują większość aplikacji pakietu Office, a także aplikacji systemowych.

Odświeżone symbole prezentuje grafika u góry. Microsoft nie planuje przy tym wprowadzać ich wszystkich w jednej konkretnej aktualizacji. Ikonki będą odświeżane stopniowo przy najbliższych łatkach poszczególnych aplikacji. Część z nich trafi więc szybciej do użytkowników programu Insider. Już teraz powinni widzieć oni nowe symbole aplikacji poczty i kalendarza.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto