A A A

Windows 10 otrzyma jasny motyw

19 listopada 2018, 13:30
Już niedługo w Windows 10 pojawi się tryb jasny, który będzie można włączyć zgodnie z indywidualnymi preferencjami.
Windows 10 otrzyma jasny motyw

Całość została oznaczona jako Light Mode i zostanie ulokowana w ustawieniach oprogramowania. Nowy motyw przeznaczony dla Windows 10 kompletnie zmienia interfejs i wypełnia okna oraz wybrane elementy konkretnym wariantem kolorystycznym.

Windows 10 Light Mode trafi zapewne do kolejnej, dużej kompilacji systemu od amerykańskiej firmy z Redmond.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na jego premierę.

fot. WindowsCentral


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
parkicz
parkicz
22 listopada 2018, 19:31
Wreszcie coś nowego w wyglądzie, jednak nadal nie zmienia to tego, że wygląd win 10 niezbyt mi siada :v
ptrick
ptrick
21 listopada 2018, 10:24
Dawidzie, na cholerę podajesz przykłady odpoczynku, skoro ja mówię o męczeniu się wzroku podczas korzystania z komputera. Mówisz o zupełnie innej rzeczy, przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej, a nie wrzucasz rzeczy bez związku z moją wypowiedzią.
dawidsab
dawidsab
21 listopada 2018, 09:25
Proszę bardzo: [quote] Jeżeli to możliwe, ustaw monitor w odległości 60 cm, ponieważ to ułatwi naszym oczom koncentrację. Rób regularne przerwy, aby dać odpocząć oczom i rozciągnąć ciało. Znasz lepszy pretekst do wypicia filiżanki herbaty? Pamiętaj o mruganiu! Główną przyczyną przemęczenia oczu jest ich suchość. Źródło: https://www.everydayme.pl/zdrowie-i-nastroj/zdrowie-rodziny/zasady-bezpiecznego-korzystania-z-komputera [/quote] To mało? W necie jest cała masa tego typu poradników :jezor: .
ptrick
ptrick
21 listopada 2018, 09:04
Ale co to ma za znaczenie odpoczynek? Nie poruszałem tego tematu wcale. A zmiana ustawień ekranu nie da Ci prawie żadnego efektu - ten powinien być ustawiony raz, a dobrze poza samą jasnością ekranu, którą powinno się regulować w zależności od oświetlenia pomieszczenia, a nie od motywu systemu. Ciemny motyw natomiast, tak jak mówiłem, zwiększa kontrast elementów na ekranie, którego nie uzyskasz w inny sposób poza manipulacją barw.
dawidsab
dawidsab
21 listopada 2018, 08:48
ptrick: Po pierwsze - tak czy siak, niezależnie czy używamy jasnych motywów, czy ciemnych od czasu do czasu trzeba sobie zrobić z pół godziny odpoczynku od monitora. Po drugie - zawsze można zmodyfikować ustawienia kolorystyczne w monitorze (zmniejszyć: jasność, kontrast, nasycenie gamma, itp.).
ptrick
ptrick
20 listopada 2018, 09:25
Ciemne poprawiają kontrast, przez co mniej męczy się wzrok.
dawidsab
dawidsab
20 listopada 2018, 09:03
krzysiek1993 napisał(a): Bardzo dobra decyzja, trochę jasnych kolorów w systemie nie zaszkodzi. Ja też jestem zwolennikiem jasnych kolorów. Ciemne, to nadają się na komputery do zakładu pogrzebowego :jezor: .
ptrick
ptrick
19 listopada 2018, 22:59
No tak, bo MS ma tylko jednego deva zajmującego się UXem, UIem, funkcjonalnościami i w sumie wszystkim, który dodatkowo testuje poprawki i jest grafikiem. :E
krzysiek1993
krzysiek1993
19 listopada 2018, 22:00
Bardzo dobra decyzja, trochę jasnych kolorów w systemie nie zaszkodzi.
dawidsab
dawidsab
19 listopada 2018, 13:49
Witam! W tym "Microsofcie" pracują chyba jacyś bezmyślni ludzie. Zamiast kolejnych ozdóbek i innych pierdółek zajęli by się naprawą tego, co zepsuli. Jeszcze nie naprawili problemów z dźwiękiem. Pisali o tym niedawno, że MOŻE w jednej z kolejnych aktualizacji to naprawią.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto