A A A

Windows 7 - piraci już aktywowali

29 lipca 2009, 13:25
Do oficjalnej handlowej premiery Windows 7 - 22 października br. - jest jeszcze trochę czasu, nie przeszkodziło to jednak piratom w... aktywacji pełnej wersji systemu już teraz.
Windows 7 - piraci już aktywowali

Proceder nielegalnej aktywacji stał się możliwy, gdyż Microsoft dostarczył już finalną wersję nowego systemu partnerom OEM, czyli producentom komputerów, na których preinstalowany będzie Windows 7.

Do Sieci "wyciekł" przeznaczony dla firmy Lenovo obraz ISO instalacyjnego DVD z najbogatszą edycją - Windows 7 Ultimate. Samo wykradzenie plików instalacyjnych to nie wszystko, oprócz tego do Internetu trafiły pliki zawierające tzw. OEM Master Key, czyli zestaw danych zawierający specjalny, przeznaczony dla danego producenta, klucz produktu wraz z cyfrowo podpisanym certyfikatem, który umożliwia aktywację systemu operacyjnego.

Procedura aktywacji jest zautomatyzowana, a wykradziony klucz nie został zastrzeżony, jako że wciąż jest oficjalnym kluczem partnera Microsoftu - firmy Lenovo. Oczywiście komputery Lenovo z preinstalowanym Windows 7 nie trafiły jeszcze na rynek, w rezultacie to właśnie piraci stali się pierwszymi użytkownikami pełnej i to w dodatku aktywowanej wersji Windows 7.

Źródło: Neowin


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Motorola P40 – znamy specyfikację
17 lutego 2019
W internecie pojawiła się prawdopodobna specyfikacja nowego urządzenia firmy Motorola. Smartfon może wykorzystać do działania procesor...


Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto