A A A

Windows 7 dla komórek

16 lutego 2010, 09:25
Windows 7 dla komórek

Microsoft zostawia Windows Mobile w tyle - na rynek wkracza Windows Phone 7 Series, czyli absolutny restart mobilnego odpowiednika "Okienek".

Nowy system zupełnie zapomina o rozwiązaniach znanych z Windows Mobile 6.5 (i wcześniejszych wersjach) - ma to być nowe podejście do obsługi smartfonów poprzez połączenie treści internetowych i aplikacji telefonicznych.

Po pierwsze, Microsoft we współpracy z projektantem pracującym kiedyś m.in. w firmie Nike stworzył zupełnie nowy interfejs. Bez wodotrysków, dodatków i niepotrzebnych efektów 3D - ma on być przejrzysty, prosty i intuicyjny. Rzeczywiście - w żadnym stopniu nie przypomina tego, co znaliśmy z wcześniejszych wersji Windows Mobile.

Wygląd ikon oraz czcionka przypominają trochę interfejs wprowadzonego jedynie na amerykański rynek odtwarzacza Zune HD - wyobraźmy sobie hotelowy pokój, który chociaż jest urządzony bardzo stylowo, do jego wykończenia wykorzystano minimum środków. Ekran w Windows Phone 7 jest przesuwany wertykalnie w dół, umieszczamy na nim kolejne ikony, a nawigacja  przez ogranicza się do przeglądania minimum informacji. Wszystko po to, aby użytkownik nie spotkał się z niepotrzebnymi opóźnieniami. Szczegóły wyjaśnia materiał wideo.


- Ludzie żyją dziś szybciej niż kiedykolwiek i zmuszeni są do częstego wyboru priorytetów, dlatego wspomagają się najnowszymi technologiami. System Windows Phone 7 Series ułatwia życie łącząc treści z internetu, aplikacje i serwisy w jednym widoku - powiedział Andy Lees, senior vice president of Mobile Communication Business w firmie Microsoft.

Po raz pierwszy w historii, Microsoft umożliwi obsługę gier Xbox LIVE oraz muzyki i wideo Zune na telefonach  komórkowych z systemem Windows Phone 7 Series. Co ważne - wszystkie telefony korzystające z Windows Phone 7 będą miały identyczne menu i metodę nawigacji. A jakie firmy zapowiedziały współpracę z ojcami Windows? Możemy mówić o HTC, HP, LG, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba i Garmin-Asus.

- Microsoft z uwagą wysłuchał opinii użytkowników systemu, na ich podstawie stworzył szybką i zniewalającą wersję oprogramowania, wykorzystującego nowe podejście do obsługi smartfonów - twierdzi Peter Chou, chief executive officer w HTC Corporation.

Tak radykalna decyzja Microsoft nie zaskakuje - firma regularnie traci wpływy na rynku smartfonów na rzecz kanadyjskiego RIM (twórca BlackBerry), Apple oraz Androida autorstwa Google. Pierwsze telefony z Windows Phone 7 Series powinny pojawić się w ostatnim kwartale tego roku.


INTERIA.PL
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Kolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto