A A A

Windows 7 na Pentium II z 96 MB RAM

22 czerwca 2009, 15:16
Na forum The Windows Club pojawił się interesujący wpis - użytkownik o nicku hackerman1 poinformował o udanej instalacji najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu na maszynie wyposażonej w procesor Pentium II, czyli na komputerze, który lata swej świetności miał... w zeszłym wieku.
Windows 7 na Pentium II z 96 MB RAM

Hackerman1 zainstalował Windows 7 RC na komputerze wyposażonym w układ Intela – Pentium II, taktowany zegarem zaledwie 266 MHz i wyposażonym wyłącznie w 128 MB pamięci RAM.

Na dowód tego, że instalacja się powiodła, forumowicz umieścił ekrany z zainstalowanego systemu, z których wynika, że istotnie, Windows 7 zadziałał na tak starym komputerze.

Ekran z zainstalowanego systemu Windows 7 na archaicznym komputerze

Już sam fakt, że Windows 7 uruchomił się na komputerze o tak archaicznej konfiguracji, jest zaskakujący, jednak jedna próba nie wystarczyła entuzjaście PC i dokonał on kolejnej próby instalacji na tym samym komputerze, ale po zmniejszeniu pamięci RAM do zaledwie 96 MB RAM. Rezultat? Windows 7 RC również zadziałał!

Dopiero przy 64 MB – zdaniem hackermana1 – pojawił się w trakcie uruchamiania systemu komunikat "insufficient memory", uniemożliwiając dalszą pracę systemu. Trzeba jednak dodać, że praca na tak zainstalowanym systemie jest praktycznie niemożliwa. Owszem, sztuka instalacji się udała, ale już sam proces uruchamiania Windows 7 na takim komputerze może trwać bardzo długo, nie mówiąc o instalacji systemu.

Jako przykład Matthew DeCarlo z serwisu TechSpot podaje przypadek innego użytkownika, który Windows 7 uruchomił na komputerze z procesorem Pentium III. Proces instalacji w tym przypadku trwał 17 godzin, a uruchamianie się systemu po instalacji zajmowało blisko 20 minut.

Źródło: TechSpot, The Windows Club


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto