A A A

Windows 7 obsłuży nawet 192 GB pamięci RAM

27 kwietnia 2009, 14:29
Dwaj popularni blogerzy i spece od systemów operacyjnych Microsoftu - Paul Thurrot oraz Rafael Rivera - opublikowali interesujący materiał dotyczący funkcji Windows 7, jakich można się spodziewać w różnych wersjach tego systemu.
Windows 7 obsłuży nawet 192 GB pamięci RAM

Przypomnijmy, Windows 7 będzie dostępny najprawdopodobniej w co najmniej sześciu odmianach: począwszy od najtańszej (i dostępnej wyłącznie na uboższych rynkach świata) wersji Starter, poprzez Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise i najdroższą – Ultimate. W zależności od tego, z której wersji będziesz korzystał, otrzymasz nie tylko różny zestaw dodatkowych funkcji, ale i różne możliwości. Poniżej interesujące fakty dotyczące Windows 7 w wersji RC.

Edycje Starter i Home Basic nie będą mogły (w domyślnej konfiguracji) obsługiwać dźwięku Dolby Digital i dekodowania strumieni wideo w formacie MPEG-2. W praktyce oznacza to, że bez dodatkowego oprogramowania w tych najtańszych wersjach Windows 7 nie będzie możliwe odtwarzanie filmów DVD.

Wszystkie 32-bitowe odmiany Windows 7 będą mogły obsłużyć maksymalnie 4 GB pamięci RAM. Nie wynika to z nałożenia jakichś sztucznych ograniczeń, lecz z samej, 32-bitowej architektury oprogramowania. Zupełnie inaczej będzie wyglądać sprawa w wersjach 64-bitowych, tu już Microsoft doprowadził do ograniczeń funkcjonalnych uzależnionych od edycji danego systemu. 64-bitowe Windows 7 Starter i Home Basic będą mogły obsługiwać do 8 GB pamięci RAM. Limit ten w edycji Home Premium zostanie zwiększony do 16 GB, natomiast edycje Professional, Enterprise oraz Ultimate będą mogły działać na komputerze wyposażonym nawet w 192 GB pamięci RAM.

Różnic pomiędzy poszczególnymi edycjami Windows 7 jest znacznie więcej. Zainteresowanych odsyłamy do bardzo szczegółowego zestawienia opracowanego przez Paula Thurrota, zamieszczonego na autorskiej witrynie.

Źródło: Paul Thurrot's SuperSite for Windows


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto