A A A

Windows 7 sprzedaje się jak świeże bułeczki

4 marca 2010, 11:36
Windows 7 sprzedaje się jak świeże bułeczki

Microsoft poinformował, że od momentu premiery Windows 7, najnowszy system sprzedał się już w 90 milionach egzemplarzy. Tym samym Windows 7 jest najszybciej sprzedającym się systemem w całej historii koncernu z Redmond.

O wynikach sprzedaży Windows 7 poinformował Peter Klein, dyrektor ds. finansowych w Microsofcie. Z danych wynika, że w ostatnim kwartale koncern z Redmond zarobił na sprzedaży "siódemki", aż 5,4 miliarda dolarów. Dzięki temu firma wychodzi powoli ze światowego kryzysu (przypominamy, że Microsoft zwolnił 5 tysięcy pracowników i ograniczył wydatki o 3 miliardy dolarów).

Warto dodać, że jeszcze miesiąc temu koncern chwalił się sprzedażą w granicach 60 milionów kopii Windows 7, a teraz liczba ta sięgnęła 90 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Peter Klein na specjalnej konferencji prasowej odniósł się także do sprawy wycieku do internetu szczegółowych informacji na temat programu Office 2010 Technology Guarantee. Klein zachęcał do zakupu pakietu Office 2007, gdyż klienci, którzy go nabędą dostaną specjalne kupony rabatowe uprawniające do darmowej aktualizacji nowszej wersji pakietu Office.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto