A A A

Windows 8 zaprezentowany

14 września 2011, 10:38
Windows 8 zaprezentowany

Na odbywającej się w Kalifornii konferencji Build, Microsoft przedstawił wersje deweloperską Windowsa 8.

Nowy system, stworzony w oparciu o jądro Windowsa 7 ma być dużo bardziej stabilniejszy oraz wydajniejszy od poprzednika. Potwierdziły się również informacje o obsłudze dwóch przełączalnych interfejsów – tradycyjnego, będącego rozwinięciem Aero oraz Metro, obsługiwanego dotykiem.

Według zapewnień szefa działu Windows i Windows Live - Stevena Sinofsky, Windows 8 ma działać na każdym komputerze, który radzi sobie z Windowsem 7. Potwierdzają to wymagania sprzętowe umieszczone na stronie Microsoftu. Dodatkowo system ma się szybciej uruchamiać oraz obsługiwać nowe wersje aplikacji, w tym oferować przebudowany Internet Explorer 10, odświeżony menedżer zadań oraz wbudowany antywirus. Wraz z systemem użytkownicy dostaną dostęp do sklepu Windows Store, umożliwiającego zarówno kupno jak i sprzedaż aplikacji oraz gier.

Na obecną chwilę nie wiadomo o planowanych terminach wprowadzenia systemu na rynek oraz o ilości „wydań” w jakiej będzie oferowany.

Poniżej krótki filmik prezentujący nowe dziecko Microsoftu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto