A A A

Windows 8.1 - oficjalna nazwa aktualizacji Windows 8

15 maja 2013, 09:59
Windows 8.1 - oficjalna nazwa aktualizacji Windows 8

Poznaliśmy, już oficjalnie, nazwę aktualizacji Windows 8.

Jak spodziewaliśmy się, nazwa kodowa aktualizacji "Windows Blue" otrzymała oficjalną nazwę Windows 8.1. Co ważne, Windows 8.1 będzie dostępny bezpłatnie za pośrednictwem Sklepu Windows. 26. czerwca dostępna będzie wersja preview Windows 8.1 - zostanie ona zaprezentowana podczas konferencji Build w San Francisco. Co ciekawe, przedpremierowy Windows 8.1 będzie dostępny także w wersji dla Windows RT.

Więcej informacji dotyczących Windows 8.1 pojawi się w "najbliższych tygodniach" - przecieki mówią m.in. o dodaniu (a raczej powrocie) przycisku Start oraz nowego paska bocznego.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
30 maja 2013, 10:04
[align=center][img]http://www.komputerswiat.pl/media/2013/150/2962486/blue-desktop.jpg[/img][/align] Właśnie pojawiły się kolejne pewne informacje na temat "Windows 8.1". Podobnież przycisk "Start" powróci, ale menu już nie. Przycisk "Start" będzie wywoływał ekran startowy z aplikacjami. [align=center][img]http://www.komputerswiat.pl/media/2013/150/2962491/blue-start.jpg[/img][/align] Ponadto "Microsoft" planuje również zrobić coś jeszcze, aby zachęcić nas do korzystania z ekranu startowego. Mianowicie w "Windows 8.1" będziemy mogli (w końcu!) ustawić sobie dowolną tapetę, jako tło. Zasadniczo rzecz biorąc będzie to ten sam obraz, który ustawimy na klasycznym pulpicie. Warto jednak dodać, że funkcja domyślnie jest wyłączona i trzeba będzie ją aktywować. Podobnie rzecz ma się z rozruchem systemu do klasycznego pulpitu. O to również prosili użytkownicy i taka opcja pojawi się w "Windows 8.1". Trzeba ją jednak będzie aktywować ręcznie.
avatar
~Anonim
15 maja 2013, 11:56
Witam! Cieszę się, że aktualizacja "Windows 8.1" będzie dystrybuowana bezpłatnie. Aczkolwiek spodziewałem się, że wszystkie aktualizacje (w tym także ta) będą udostępniane przez mechanizm "Windows Update". Tym bardziej się cieszę, gdyż będę mógł wypróbować najnowszy "Internet Explorer 11". Co do przywrócenia menu "Start" - jestem całkowicie za, aczkolwiek generalnie nie stanowi to dla mnie jakiejś wielkiej różnicy czy ostatecznie przywrócą klasyczne menu czy też nie, gdyż już przyzwyczaiłem się do nowego interfejsu systemu.
Najnowsze aktualności
Karaoke ze Spotify?
2 lipca 2020
Serwis uruchomił funkcję wyświetlania tekstów piosenek w czasie rzeczywistym.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto