A A A

Windows 95 jako aplikacja

27 sierpnia 2018, 14:30
Programista Felix Rieseberg stworzył aplikację, która pozwala na uruchomienie Windowsa 95 na każdym komputerze z nowszym systemem operacyjnym.
Windows 95 jako aplikacja

Tak uruchomiony Windows 95 pozwala na obsługę takich aplikacji jak MS Paint, Wordpad czy dialer działają bez żadnego problemu. Niestety zainteresowane osoby nie będą mogły wykorzystać pełnego potencjału Internet Explorera - nie ładuje on stron internetowych.

Sam Windows 95 w postaci aplikacji zajmuje zaledwie 129 megabajtów - system operacyjny zużywa również 200 MB pamięci operacyjnej RAM, co na dzisiejsze wymagania oprogramowania jest wynikiem niemalże absurdalnie niskim.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
28 sierpnia 2018, 12:31
marikaz napisał(a): Edukacyjny na przykład. Można zobaczyć jak wyglądał interfejs (GUI) w Windows ponad 20 lat temu i jak wygląda teraz w 21 wieku na linuksach... Na linuksach? W jakim niby sensie? ~Anonim napisał(a): marikaz: Chodziło mi raczej o zastosowanie praktyczne. Na przykład: [list] [*]"Excel" służy do obliczeń [*]"Word" służy do pisania tekstów [*]"Paint" do malowania [*]"Power Point" do prezentacji [*]"OneNote" do notatek [/list]A ta aplikacja symulująca "Windows 95"...? Do czego? :oczy: Do uruchamiania starych gier kompatybilnych z "Windows 95"? Skończ, bo i tak nie zrozumiesz tego.
avatar
~Anonim
28 sierpnia 2018, 06:03
marikaz: Chodziło mi raczej o zastosowanie praktyczne. Na przykład: [list] [*]"Excel" służy do obliczeń [*]"Word" służy do pisania tekstów [*]"Paint" do malowania [*]"Power Point" do prezentacji [*]"OneNote" do notatek [/list]A ta aplikacja symulująca "Windows 95"...? Do czego? :oczy: Do uruchamiania starych gier kompatybilnych z "Windows 95"?
avatar
marikaz
27 sierpnia 2018, 22:03
Edukacyjny na przykład. Można zobaczyć jak wyglądał interfejs (GUI) w Windows ponad 20 lat temu i jak wygląda teraz w 21 wieku na linuksach...
avatar
~Anonim
27 sierpnia 2018, 15:22
Witam! A jaki sens/wartość (oprócz tej sentymentalnej) ma opisywany program? :oczy:
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto