A A A

Windows 95 skończył dziś 25 lat

25 sierpnia 2020, 12:40
Dokładnie 25 lat temu Microsoft oficjalnie zaprezentował system operacyjny z Menu Start.
Windows 95 skończył dziś 25 lat

Microsoft świętuje

Urodziny przełomowego systemu operacyjnego przypominają, że Gigant z Redmond wiele mechanizmów pierwotnie zaprezentowanych w Windowsie 95 stosuje w swoich OS-ach do dziś. Menu Start, pasek zadań czy choćby kosz na śmieci miały swój debiut właśnie w systemie Windows 95, a korzystamy z nich w Windowsie 10.

 

Kampania promująca

24 sierpnia 1995 roku Microsoft wystartował z Windowsem 95 i kampanią reklamową, która promowała nowy system. Producent określał go jako system wyposażony w najbardziej intuicyjny i przyjazny użytkownikowi interfejs. Kampania opiewała na 250 milionów dolarów, a do promocji wykupiono także licencję na utwór The Rolling Stones "Start Me Up".

 

Nostalgia

By uczcić urodziny legendarnego OS-u, Microsoft opublikował filmik, który pokazuje ewolucję poszczególnych elementów interfejsu. Wideo rozpoczyna się od nostalgicznego dźwięku uruchamiania systemu.

Oprócz tego gigant z Redmond zapowiedział serię wywiadów z udziałem dwóch inżynierów pracujących dla Microsoftu, którzy brali udział w przygotowywaniu Windowsa 95.

 

fot. Flickr


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto