A A A

Windows Live po polsku

17 grudnia 2008, 10:08
Microsoft udostępnił kolejną, trzecią wersję swojego systemu usług online o nazwie Windows Live. Nowa edycja, tzw. Wave 3, zasługuje na uwagę, tym bardziej że po raz pierwszy cały zestaw usług zintegrowanych w ramach platformy został udostępniony po polsku.
Windows Live po polsku

Z całego zestawu zlokalizowanych dla polskiego odbiorcy usług warto zwrócić uwagę na następujące serwisy:

Live SkyDrive – to bezpłatny wirtualny twardy dysk o pojemności 25 GB dostępny z każdego komputera podłączonego do internetu.

Spaces – usługa umożliwiająca stworzenie przez użytkownika platformy Windows Live własnej strony WWW bez konieczności wikłania się w niuanse związane z programowaniem. Dzięki Spaces użytkownik może umieszczać na własnej stronie zdjęcia, wpisy do bloga, które można także synchronizować z innymi systemami blogerskimi, w których dana osoba ma swoje konto.

Live Photo (Fotografie) – usługa umożliwiająca zarządzanie własną biblioteką fotografii. Dzięki wbudowanym mechanizmom przetwarzania danych i interpretacji obrazu możliwe jest np. po wskazaniu na jednym zdjęciu interesującej nas osoby, automatyczne rozpoznanie i wyświetlenie przez system wszystkich zdjęć w kolekcji, na których dana osoba występuje.

Windows Live Hotmail – to usługa poczty elektronicznej, z której można korzystać, podobnie jak z pozostałych usług Windows Live, za pośrednictwem przeglądarki internetowej (nie jest wymagany dodatkowy program pocztowy). Wraz z udostępnieniem edycji Wave 3 zwiększono pojemność konta – każdy użytkownik Live Hotmail ma obecnie do swojej dyspozycji 5 GB przestrzeni na korespondencję. Microsoft zapewnia także, że usługa działa obecnie szybciej, a unowocześnione filtry antyspamowe są bardziej skuteczne. Funkcje Live Hotmail umożliwiają zarządzanie korespondencją z różnych skrzynek pocztowych należących do jednej osoby. W ramach usługi pocztowej zintegrowano także kalendarz, w którym wpisywane terminy można integrować z zainstalowanym na komputerze programem Microsoft Outlook.

Windows Live Messenger – ten komunikator internetowy to jeden z nielicznych składników platformy dostępny jako niezależna aplikacja. Microsoft, chwaląc się, że jest to najpopularniejszy komunikator na świecie, ułatwił korzystanie z niego, np. przesłanie do rozmówcy zdjęcia za pośrednictwem Live Messengera sprowadza się obecnie do przeciągnięcia pliku ze zdjęciem na okno rozmowy z daną osobą.

Patryk Góralowski, pracujący w polskim oddziale Microsoftu na stanowisku Business Development Manager Windows Live Commercial, zachęca potencjalnych użytkowników platformy Live słowami: „Grudzień 2008 to ważna dla Microsoft data, ponieważ właśnie teraz Microsoft staje się bardziej Live dla użytkowników internetu. Dzieje się tak dzięki platformie Windows Live, która po raz pierwszy w naszym kraju została udostępniona użytkownikom w polskiej wersji językowej. Paszport Windows Live ID pozwala dziś użytkownikom na swobodną kreację samych siebie – wystarczy trochę chęci i czasu, by skorzystać z wielu niepowtarzalnych usług i programów. Windows Live jest naprawdę prosty i fajny – sprawdź pod adresem www.home.live.com"

Wart wzmianki jest też fakt, że Microsoft nie poprzestał tylko na przetłumaczeniu na język polski interfejsu usług dostępnych już wcześniej dla anglojęzycznych użytkowników platformy Windows Live. Polonizacja usług objęła nie tylko sferę językową, ale także funkcjonalną, a to za sprawą integracji popularnego serwisu społecznościowego Fotka.pl z platformą Windows Live. Dzięki integracji użytkownicy serwisu Fotka.pl, którzy zdecydują się na rejestrację swojego konta w ramach platformy Windows Live, będą mogli wymieniać zasoby pomiędzy profilem na Fotka.pl, a profilem Windows Live.

Od strony językowej polską odsłonę platformy wciąż cechuje lingwistyczna niekonsekwencja. Mimo iż interfejs usług przetłumaczono na język polski, to jednak nie wszystkie nazwy serwisów podawane są  po polsku, niektóre z nich wciąż pozostały anglojęzyczne.

Wszystkie opisane usługi funkcjonujące w ramach platformy Windows Live dostępne są za darmo.

Źródło: Microsoft


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto