A A A

Windows Mobile w telefonach LG

17 lutego 2009, 10:31
Microsoft ogłosił, że zawarł strategiczne porozumienie z koreańskim koncernem LG. W wyniku uzgodnień pomiędzy korporacjami telefony komórkowe koreańskiego giganta będą wyposażane w system operacyjny Windows Mobile.
Windows Mobile w telefonach LG

Dotychczas podstawowym producentem telefonów komórkowych pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile była firma HTC, jednak potencjał produkcyjny HTC jest znacznie słabszy niż zajmującego aktualnie trzecią pozycję w światowym rynku wytwórców telefonów komórkowych koncernu LG Electronics.

W wywiadzie udzielonym agencji Reuters Andy Lees z Microsoftu, szef pionu zajmującego się zastosowaniami Windows w urządzeniach bezprzewodowych, twierdzi, że znaczna część mobilnej oferty LG ma działać pod kontrolą systemu Windows Mobile. Dla Microsoftu ma to niebagatelne znaczenie. Co prawda inni producenci, tacy jak Samsung, Sony Ericsson czy Motorola, także mają w swojej ofercie telefony pracujące pod kontrolą Windows Mobile, jednak stanowią one jedynie niewielki odsetek całej oferty komórek.

Dodatkowo Microsoft poinformował o planach utworzenia serwisu dla posiadaczy komórek z Windows Mobile, za pośrednictwem którego użytkownicy będą mogli pobierać i instalować oprogramowanie na swoich telefonach poprzez transfer w sieciach komórkowych, a nie łącza internetowe.

Źródło: TechConnect


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto