A A A

Windows Terminal w nostalgicznej odsłonie

13 stycznia 2020, 15:00
Microsoft zaprezentował retro motyw aplikacji.
Windows Terminal w nostalgicznej odsłonie

Windows Terminal spotkał się z tak pozytywnym odbiorem wśród użytkowników, że Microsoft zaczął jeszcze intensywniej go rozwijać. Aplikacja wciąż zyskuje nowe funkcje i wygląd. Aktualnie Microsoft w ramach personalizacji wizualnej apki umożliwia wybranie motywu retro. Stylistyka panujących w latach 90. monitorów CRT może więc zagościć na naszych urządzeniach, jeśli tylko zdecydujemy się na pobranie rozszerzenia z takim motywem.

Zmiana jest jednak wyłącznie eksperymentalna, a więc nie można oczekiwać ergonomii pracy czy czegoś spektakularnego – rozwiązanie trzeba traktować bardziej jako ciekawostkę wizualną. Równocześnie ze zmianami wyglądu apka została rozszerzona o nowe funkcje, które poprawiają jakość korzystania z niej. Dodany został font Cascadia Code, doszła możliwość przeglądania kart terminali w trybie szukania, aby w łatwiejszy sposób odnaleźć dane wyjściowe i wejściowe poleceń, a także możliwość edytowania rozmiarów kart. Do ogólnego użytku nowości te trafią jutro (14 stycznia br.).

fot. Microsoft


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
14 stycznia 2020, 07:47
Czy to aby na pewno dobry obraz do artykułu? Widać na nim Midnight Commandera (wzorowanego na słynnym Norton Commanderze), ale nie jest to przecież motyw terminalu.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto