A A A

Windows Vista - koniec wsparcia od 11 kwietnia

16 marca 2017, 13:20
Od 11 kwietnia Microsoft przestanie oficjalnie wspierać system Windows Vista.
Windows Vista - koniec wsparcia od 11 kwietnia

11 kwietnia nastąpi symboliczne "uśmiercenie" systemu, który zadebiutował w 2007 roku, jako następca kultowego XP. Od tego momentu, Microsoft nie będzie wspierał w żadnym stopniu tej edycji oprogramowania, nie udostępniając aktualizacji ani poprawek. Będzie to wiązało się przede wszystkim z mniejszym bezpieczeństwem, ale często też z brakiem obsługi niektórych funkcji i programów.

Vista nie była zbyt udaną generacją okienek. Wiele osób narzekało na problemy, a "unowocześniony" wygląd nie był oczywistą zmianą na plus. Według oficjalnych danych, zaledwie 0,78 procenta wszystkich użytkowników Windowsa korzysta aktualnie z Visty.

Warto wspomnieć, że użytkownicy wciąż posiadający oryginalny system Windows Vista mogą liczyć na atrakcyjną zniżkę przy zakupie Windowsa 10.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto