A A A

Windows XP dostępny dłużej

1 października 2007, 20:13
Windows XP dostępny dłużej

Microsoft przesunął o 5 miesięcy datę wycofania ze sprzedaży Windows XP. System operacyjny będzie dostępny w sklepach do 30 czerwca 2008 roku.
Jak stwierdził Mike Nash, jeden z przedstawicieli Microsoftu, firma obserwuje pozytywną reakcję klientów na nowy system Vista, ale zdaje sobie sprawę, że pewna grupa użytkowników potrzebuje więcej czasu na przesiadkę na nowy system. Także słabe konfiguracje sprzętowe w krajach rozwijających się wymagają wydłużenia żywotności starego systemu. Windows Vista stawia przed komputerami dużo wyższe wymagania sprzętowe niż XP.

Źródło: The Inquirer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
NightMare
NightMare
opera
25 kwietnia 2008, 21:10
Byzydura!
Xp to przecież niezapomniany, przełomowy windows, którego chyba nikt nie zapomni. Użytkuję go już od kilku lat i nie mam zamiaru przesiąść się na vistę(Jezu...) dopóki nie wyjdzie jakaś gra, bądź program nie obsługujący mojego(bądź co bądź, ale już...)staruszka XPuszka :). Wolę poczekać na Win 7 i mam nadzieję, że będzie to udany produkt w poruwnaniu do Visty.
zgłoś do moderacji »
avatar
vego66
opera
30 stycznia 2008, 10:20
A świstak siedzi...
Co za idiotyczne zdanie "firma obserwuje pozytywną reakcję klientów na nowy system Vista, ale zdaje sobie sprawę, że pewna grupa użytkowników potrzebuje więcej czasu na przesiadkę na nowy system". Około 80% to użytkownicy Win XP. Minusy Visty to wysoka cena, kilkanaście wersji(bezsens-komu to),niedopracowane oprogramowanie i te śmieszne zabezpieczenia. Jakby cene obniżyli do ok 200 zika nikt by nie chciał wersji pirackich. Lepiej poczekać na Win 7.
zgłoś do moderacji »
avatar
wulo14
opera
1 listopada 2007, 12:52
Oby tak dalej
Każdy wie, że Windows XP to wielki dochód dla Microsoftu. Pewnie zarobili na nim dużo kasy, więc nie zrezygnują na razie z dużych dochodów, ale za wycofaniem XP ze sklepów wiąże się kupno nowego systemu - Windows Vista ;-)
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto