A A A

Windows XP po 8 kwietnia 2014 będzie zagrożeniem

16 sierpnia 2013, 13:36
Windows XP po 8 kwietnia 2014 będzie zagrożeniem

Microsoft po raz kolejny przypomina o końcu wsparcia Windows XP, które nastąpi 8 kwietnia 2014. Po tym terminie systemu nie będzie już można uznać za bezpieczny.

Po 8 kwietnia osoby, które skorzystały z Windows XP Service Pack 3 nie będą już mogły liczyć na dalsze aktualizacje systemu. Windows XP zatem będzie jeszcze bardziej podatny na ataki, nie mówić o gorszym działaniu.

Oficjalny blog Microsoftu słusznie ostrzega, że cyberprzestępcy będą świadomi nowych luk Windows XP. Luk, które nie zostaną już załatane. Dlatego osoby korzystające z Windows XP, staną się łatwym celem po 8 kwietnia 2014. Pomiędzy czerwcem 2012 a 2013 znaleziono - i załatano 45 ważnych błędów - w Windows XP.

Co radzi Microsoft? Jak łatwo się domyślić, przesiadkę na Windows 7 lub Windows 8. Co ciekawe, nie ma słowa o Windows Vista.

Poniżej prezentujemy listę nowości i poprawek dla XP oraz Windows 8 - jak widać, już teraz różnice są ogromne:


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
raxer
raxer
17 sierpnia 2013, 16:31
1. [quote]Windows XP zatem będzie jeszcze bardziej podatny na ataki, [u]nie mówić [/u] o gorszym działaniu.[/quote] Powinno być: nie mówiąc. o gorszym działaniu 2. Ten obrazek nie może być po polsku.?
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto