A A A

Windows XP po 8 kwietnia 2014 będzie zagrożeniem

16 sierpnia 2013, 13:36
Windows XP po 8 kwietnia 2014 będzie zagrożeniem

Microsoft po raz kolejny przypomina o końcu wsparcia Windows XP, które nastąpi 8 kwietnia 2014. Po tym terminie systemu nie będzie już można uznać za bezpieczny.

Po 8 kwietnia osoby, które skorzystały z Windows XP Service Pack 3 nie będą już mogły liczyć na dalsze aktualizacje systemu. Windows XP zatem będzie jeszcze bardziej podatny na ataki, nie mówić o gorszym działaniu.

Oficjalny blog Microsoftu słusznie ostrzega, że cyberprzestępcy będą świadomi nowych luk Windows XP. Luk, które nie zostaną już załatane. Dlatego osoby korzystające z Windows XP, staną się łatwym celem po 8 kwietnia 2014. Pomiędzy czerwcem 2012 a 2013 znaleziono - i załatano 45 ważnych błędów - w Windows XP.

Co radzi Microsoft? Jak łatwo się domyślić, przesiadkę na Windows 7 lub Windows 8. Co ciekawe, nie ma słowa o Windows Vista.

Poniżej prezentujemy listę nowości i poprawek dla XP oraz Windows 8 - jak widać, już teraz różnice są ogromne:


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
raxer
raxer
17 sierpnia 2013, 16:31
1. [quote]Windows XP zatem będzie jeszcze bardziej podatny na ataki, [u]nie mówić [/u] o gorszym działaniu.[/quote] Powinno być: nie mówiąc. o gorszym działaniu 2. Ten obrazek nie może być po polsku.?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto