A A A

Windows XP to "tykająca bomba" - ostrzegają eksperci

24 grudnia 2013, 08:55
Windows XP to "tykająca bomba" - ostrzegają eksperci
Cyberprzestępcy tylko czekają na koniec oficjalnego wsparcia dla systemu Windows XP. W kwietniu 2014 roku rozpocznie się zmasowany atak na użytkowników tego systemu - ostrzega Shona Ghosh z brytyjskiego serwisu PC Pro.

8 kwietnia 2014 roku Microsoft zakończy oficjalne wsparcie dla Windows XP. Oznacza to koniec aktualizacji oraz wstrzymanie łatek bezpieczeństwa. Tymczasem aktualizacje dla nowszych wersji Windows "zdradzą" słabe punkty 12-letniego systemu. Setki cyberprzestępców tylko na to czekają. "Jak tylko Microsoft wypuści aktualizacje dla Windows 7, cyberprzestępcy sprawdzą, jakie luki zostały załatane i będą wiedzieć, jak i gdzie zaatakować" - ostrzega Shona Gosh z PC Pro.

Co ciekawe - użytkownicy nadal nie są świadomi tego zagrożenia. Eksperci do spraw bezpieczeństwa komputerowego są zaskoczeni tym stanem rzeczy.

Zakończenie wsparcia dla systemu operacyjnego Windows XP w praktyce oznacza, że:

- nie będzie już aktualizacji zabezpieczeń, więc Windows XP będzie coraz bardziej narażony na ataki hakerów czy wirusy,

- dane osobowe i firmowe nie będą już bezpieczne, co może narazić firmę na problemy związane ze zgodnością wersji i z przepisami,

- firmy dostarczające oprogramowanie i sprzęt działający z Windows, prawdopodobnie również nie będą dłużej wspierać działania ich na Windows XP, więc pojawi się problem z serwisowaniem komputerów i kompatybilnością urządzeń peryferyjnych (akcesoriów).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
maciek777
18 listopada 2015, 22:47
Będę walczył o 1000 dzień.
avatar
maciek777
7 marca 2015, 14:43
Witam w 2015 siedze dalej na XP i nic jakoś od kwietnia nic sięnie dzieję. Mój antywirus to Kingsoft i żadnego ataku ani wirusa po skanowaniu. (oczywiście skan esedem online + norton 360 testowy zrobiony) Więc gdzie jest te zagrożenie? ____________________________ Zbliża się koniec 2015 i dziś wybił ten dzień. Dzień który jest dniem 666 dla mojego XP-ka http://zapodaj.net/79a5e8ccae5b7.jpg.html
avatar
~Anonim
8 stycznia 2014, 08:26
Witam! Już teraz piszą, że "Gracze od XP bardziej cenią sobie Windows 8.1" [http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/13076-gracze-od-windows-xp-bardziej-cenia-sobie-windows-8-1.html]. Poza tym... Taka już jest kolej rzeczy, że stare musi ustąpić miejsca nowemu.
avatar
maciek777
7 stycznia 2014, 16:01
Nie system winny to wina Microsoft. Jeszcze 1 probrem z ich systemami to przechodze na inny system.
avatar
mrgtaboss
30 grudnia 2013, 14:06
XP to tykająca bomba zegarowa, pozostałe Windowsy też w takim razie. Wybrałem OS X i nie żałuję
avatar
yomound
25 grudnia 2013, 07:52
Mam to w dupie. Od dawna nie korzystam z XP. A MS robi WIELKI błąd wciąż spierając ten system. Chodź teraz trochę miga od dania łatek do poważnych dziur jakie niedawno wykrył i prawidłowo nie powinien ich w ogóle udostępnić.
Lexan
Lexan
24 grudnia 2013, 17:04
Sądzę że to bzdury pisane pod pretekstem sugerowania, a nawet zmuszania użytkowników XP do zakupu bardzo słabo sprzedającego się Windowsa 8.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto