A A A

Windows XP w sprzedaży dwa lata dłużej

4 kwietnia 2008, 12:46
Windows XP w sprzedaży dwa lata dłużej

Nie pod naciskiem użytkowników, ale pod presją producentów sprzętu Microsoft zdecydował o przesunięciu o dwa lata terminu zakończenia sprzedaży Windows XP.

Dotychczasowa data zakończenia sprzedaży najpopularniejszej wersji okien ustalona była na 30 czerwca bieżącego roku (wcześniej już raz ją zmieniano). Teraz Microsoft chce oferować Windows XP Home do 30 czerwca 2010 roku – producent zastrzegł, że nie jest to data ostateczna – pozostałe wersje OS-u znikną z rynku.

Zaskakującą zmianę decyzji wymusili na Microsofcie producenci małych notebooków, takich jak ECC firmy Asus, którzy chcą instalować w swoich urządzeniach Windows XP. Firmy zagroziły, że jeżeli Microsoft odmówi im sprzedaży tego systemu, to w swoich produktach zaczną instalować Linuksa. W konfrontacji z taką argumentacją Microsoft musiał ustąpić.

Źródło: Fudzilla


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto