A A A

Winylowe płyty CD-R

28 sierpnia 2013, 17:36
Firma Impakt wprowadziła na polski rynek nośniki pamięci w postaci płyt CDR. Nowe płyty nawiązują wyglądem do klasycznych płyt gramofonowych z przełomu XIX i XX w.
Winylowe płyty CD-R

Firma Impakt wprowadziła na polski rynek nośniki pamięci w postaci płyt CDR. Nowe płyty nawiązują wyglądem do klasycznych płyt gramofonowych z przełomu XIX i XX w.

Płyty gramofonowe były podstawowym środkiem rozpowszechniania nagrań muzycznych od końca wieku XIX do lat 80 wieku XX. W latach 90-tych, kiedy nastąpiła rewolucja w technologii zapisu i odczytu danych z wykorzystaniem lasera, Compact Disc zaczął sukcesywnie wypierać z rynku płyty winylowe

Dziś wiele osób tęskni za tradycyjną płytą. Charakterystyczne trzaski i ciepły dźwięk płynący z gramofonu hipnotyzuje największych jej zwolenników. Niestety duch czasów i pędzący rozwój technologii sprawił, że dziś sprzedaż płyt winylowych na rynku amerykańskim stoi na poziomie ok. 1 proc. sprzedaży płyt CD.

Emtec, producent nośników pamięci chcąc niejako przypomnieć o prawie zapomnianych, poczciwych winylach wyprodukował nośniki CD-R, których wygląd nawiązuje do czarnych płyt. Krążki CD-R o pojemności 700 MB (80 min) są ciekawą propozycją wśród tradycyjnych płyt CD w kolorze srebrnego lustra. Do wyboru użytkownik ma płyty w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym, purpurowym, a nawet różowym.

Płyty pakowane są w opakowania po 10 szt. a cena detaliczna produktu sugerowana przez dystrybutora wynosi 23,90 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto