A A A

Wirtualne lustro - przymierzanie bez przebierania

1 września 2008, 13:04
Wirtualne lustro - przymierzanie bez przebierania

Naukowcy z instytutu Fraunhofera zaprezentowali wirtualne lustro, które pozwala przymierzać ubrania bez niewygodnego gimnastykowania się w ciasnej przymierzalni. Wynalazek ma postać dużego dotykowego ekranu, na którym wyświetlany jest obraz stojącej przed nim osoby. Obraz pochodzi z kamery umieszczonej nad ekranem, a przeglądająca się osoba musi być ubrana w specjalny zielony podkoszulek.

Po wybraniu za pomocą dotykowego menu żądanego modelu kurtki, koszuli lub T-shirta, jego dwuwymiarowy obraz nakładany jest w miejscu zielonego podkoszulka. Pomysł jest rozwinięciem podobnego urządzenia, które działa w paryskim sklepie Adidasa. Tam klienci w wirtualnym lustrze przymierzać mogą sportowe buty.

Przeniesienie idei na górne części garderoby wymagało zaimplementowania algorytmów realistycznie odtwarzających układanie się materiału na ludzkiej sylwetce. Z tego względu podczas symulowania obrazu pod uwagę brane są właściwości fizyczne materiału, z którego wykonana jest przymierzana część odzieży.

Naukowcy już myślą nad kolejnymi zastosowaniami dla urządzenia. Wirtualne lustro ma znaleźć zastosowanie w salonach optycznych, gdzie posłuży do przymierzania okularów, bez konieczności zdejmowania tych noszonych na co dzień.

Źródło: IFA


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto