A A A

Wirtualne syntezatory za darmo

16 marca 2020, 09:50
Firmy Moog i Korg czasowo obniżają do zera ceny programowych emulatorów.
Wirtualne syntezatory za darmo

Skonstruowane przez firmę Moog Music analogowe urządzenie Minimoog D było pierwszym przenośnym syntezatorem. Model wszedł do sprzedaży w roku 1970 i był produkowany do początku lat 80. ubiegłego wieku.

W 2016 r. firma przygotowała limitowaną serię urządzeń Minimoog D oraz opracowała programowy emulator syntezatora na urządzenia działające pod kontrolą systemu iOS. Nominalna cena programu wynosi 5 dolarów. Obecnie, aby zapewnić rozrywkę osobom uwięzionym w domach ze względu na rozporządzenia związane z epidemią koronowirusa, Moog obniża cenę emulatora do zera (na razie nie wiadomo, na jak długi czas).

Podobnie postąpiła firma Korg, która pozwala za darmo pobrać aplikację Kaossilator z platform Google Play i App Store. Zwykła cena oprogramowania to 20 dolarów. Nieodpłatna wersja na Androida będzie oferowana do 20 marca br.; użytkownicy sprzętu z systemem iOS na pobranie Kaossilatora mają czas do końca bieżącego miesiąca.

fot. Moog Music


Adam Wiśniewski
Tagi: aplikacje
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto