A A A

Wirtualny asystent pomoże kierowcom Audi

5 sierpnia 2011, 10:11
Wirtualny asystent pomoże kierowcom Audi

We wszystkich nowych modelach Audi standardem stanie się multimedialny interfejs , którego głównym elementem jest asystent – avatar. Dzięki sztucznej inteligencji rozumie on cały szereg komend. Wypowiadane przez osoby znajdujące się w samochodzie polecenia są interpretowane przez system, który potrafi również na nie odpowiadać.

System oprócz możliwości interpretowania komend, potrafi również pomóc w momencie, gdy mamy problemy z rozszyfrowaniem funkcji wszystkich przycisków oraz kontrolek znajdujących się w aucie. W chwili, gdy dotkniemy konkretny element kontrolny, avatar informuje nas jaka jest jego rola.

Językowa interakcja pomiędzy kierowcami i samochodami będzie z pewnością rozwijana w przyszłości. Wizją naukowców jest system, który rozpoznaje oraz dostosowuje się do samopoczucia kierowcy. Analizowałby on ton głosu oraz rytm wypowiadanych słów, by następnie określić stan psychiczny w jakim znajduje się kierowca. W razie, gdy wykryłby iż kierowca jest zestresowany redukowałby on stopień interakcji z człowiekiem np. poprzez wygaszenie animacji na wyświetlaczu.

AViCoS powstał dzięki 3 letniemu programowi badawczemu oraz współpracy pomiędzy The Department of Process and System Integration for Electrical and Electronic Systems of the Audi AG oraz TU Muenchen Institute of Business Informatics.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto