A A A

Władze Indii blokują dostęp do internetu

17 grudnia 2019, 16:50
Urzędnicy, chcąc zapanować nad demonstracjami, odcięli od sieci 32 miliony użytkowników.
Władze Indii blokują dostęp do internetu

W Indiach w ostatnim czasie odbywają się demonstracje związane z tzw. prawem o obywatelstwie – dzisiaj rano (17 grudnia br.) poinformowano o śmierci sześciu osób. Władze, chcąc łatwiej kontrolować manifestacje w regionach Assam i Meghalaya, zablokowały tam dostęp do internetu. Mieszkańcy prowincji Meghalaya nie mogą również wysyłać wiadomości SMS.

To nie pierwsze regiony Indii odłączone od sieci – od 100 dni łączności ze światem nie ma również Kaszmir. Blokady w regionach objętych protestami miały początkowo trwać krótko, jednak zostały wydłużone. W wyniku takiej polityki dostęp do tej formy komunikacji utraciły łącznie 32 miliony osób z liczącego sobie ponad 650 milionów mieszkańców kraju. Władze Indii, decydując się na taki krok, wystąpiły przeciw rezolucji ONZ określającej dostęp do sieci jako prawo człowieka. – Platformy społecznościowe, takie jak Facebook, WhatsApp, Twitter oraz YouTube, prawdopodobnie byłyby wykorzystywane do rozpowszechniania plotek, a także przesyłania zdjęć i filmów, które mogłyby podsycić protesty i w ten sposób jeszcze bardziej zakłóciłyby prawo i porządek – tak urzędnicy z Assam tłumaczą decyzję o blokadzie internetu.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto