A A A

Włamali się na WWW po okup

20 listopada 2008, 18:13
Lubelscy policjanci ustalili sprawców włamania na stronę internetową jednej z rozgłośni radiowych. Sprawcy żądali okupu w zamian za usunięcie wpisów z witryny. Za bezprawne pozyskiwanie haseł grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Włamali się na WWW po okup

Sprawcami okazali się trzej nastolatkowie w wieku 16–18 lat. Jak ustalili śledczy, podejrzani, omijając zabezpieczenia serwisu, włamali się na stronę i umieścili na niej informację o tym fakcie. Następnie skontaktowali się e-mailowo z redakcją rozgłośni i zażądali pieniędzy w zamian za usunięcie wpisów. Policja kilka miesięcy próbowała namierzyć sprawców, w końcu okazali się nimi trzej mieszkańcy Lubartowa, Stargardu Szczecińskiego i Tarnowskich Gór.


Wpadli, pomimo że prowadząc korespondencję z radiem, korzystali ze skrzynek operatora amerykańskiego. Młodzi mężczyźni zostali przesłuchani, złożyli zeznania i przyznali się do winy. Zabezpieczone komputery i nośniki zostaną przekazane biegłemu, który sprawdzi m.in., czy znajdują się tam zapisy dotyczące włamań do innych serwisów.

Źródło: Policja

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto