A A A

Własne zdjęcia w Street View

7 grudnia 2020, 07:40
Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu, aby pokazać na mapie widok okolicy.
Własne zdjęcia w Street View

Wystarczy smartfon

Google rozbudowuje Mapy o nową funkcję – możliwość umieszczania własnych zdjęć w Street View.

 

Bez drogiego sprzętu

Koncern z Mountain View utrzymuje, że od momentu uruchomienia usługi Street View w 2007 roku samochody gromadzące dokumentację fotograficzną zrobiły ponad 170 miliardów zdjęć na około 17 milionach kilometrów dróg i ulic. Pojazdy Google'a mają zamontowane kosztowne kamery 360 stopni; pochodzące z nich obrazy są łączone w całość dzięki specjalnym algorytmom.

Obecnie z technologii takiej mogą skorzystać również zwykli użytkownicy smartfonów z systemem Android. Udostępniona przez Google'a funkcja connected photos pozwala dodać do usługi Street View serię samodzielnie wykonanych fotografii i osadzić je na mapie w miejscu, w którym zostały zrobione. System odpowiedzialny za przetwarzanie zdjęć zajmie się połączeniem ich w całość i wkomponowanie w widok Street View.

Nowa funkcja działa na razie w wybranych miastach i regionach: w Toronto (Kanada), Nowym Jorku i Austin (stan Teksas), a poza tym w Nigerii, Indonezji i Kostaryce.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto