A A A

Włochy: wysokie grzywny dla Amazona i Apple'a

24 listopada 2021, 12:00
Na przedstawicieli sektora Big Tech nałożono kary wynoszące w sumie ponad 200 mln euro.
Włochy: wysokie grzywny dla Amazona i Apple'a

Za zmowę handlową

Włoski urząd antymonopolowy ukarał obydwie firmy za praktyki niezgodną z przepisami dotyczącymi uczciwej konkurencji. Koncerny miały porozumieć się w sprawie sprzedaży produktów Apple'a i słuchawek marki Beats.

Umowa między firmami została zawarta w 2018 roku, a jej ustalenia oznaczają, że tylko niektórzy sprzedawcy na platformie Amazon.it mogli oferować produkty Apple'a i Beatsa. Według włoskiego urzędu było to niezgodne z regulacjami Unii Europejskiej.

Amazon ma zapłacić grzywnę w wysokości 68,7 mln, a Apple'a – 134,5 mln euro. Urząd dodatkowo nakazał koncernom zlikwidowanie ograniczeń w handlu produktami Apple'a i Beatsa w serwisie Amazon.it.

Apple nie zgodził się z decyzją włoskiego organu i zamierza odwołać się od jego decyzji.

W oświadczeniu koncernu czytamy: „aby upewnić się, że nasi klienci kupują oryginalne produkty, ściśle współpracujemy z naszymi partnerami handlowymi. Zespoły ekspertów na całym świecie współpracują z organami ścigania, urzędami celnymi i sprzedawcami, aby mieć pewność, że nabywcom dostarczane są tylko oryginalne produkty Apple'a".

Stanowisko Amazona nie jest na razie znane.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto