A A A

Wodno-olejowy wyświetlacz

8 sierpnia 2007, 12:55
Wodno-olejowy wyświetlacz

LG prowadzi prace nad zastąpieniem paneli LCD lepszymi, nowocześniejszymi rozwiązaniami. Naukowcy z koreańskiego koncernu złożyli wniosek patentowy na wyświetlacz, którego piksele wypełnione będą wodą i olejem. Inżynierowie chcą wykorzystać własności obydwu substancji. Unoszący się na wodzie olej ma przesłaniać kolorową powierzchnię piksela. Po przyłożeniu napięcia olej przemieści się w róg komórki, co dla obserwatora będzie widoczne jako zaświecenie piksela.

Wyświetlacze wyprodukowane w tej technologii mogą konkurować z wyświetlaczami OLED, które obecnie kandydują do miana następcy paneli ciekłokrystalicznych.

Źródło: The Inqurier


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt, nauka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto