A A A

Wodoodporna klawiatura Zalman K650WP

14 lipca 2016, 14:30
Niemal każdy przeżył grozę wylania napoju na swoją klawiaturę. Zamiast jednak rezygnować z przyjemności objadania się i popijania przed komputerem, lepiej zaopatrzyć się w wodoodporny sprzęt, taki jak K650WP od Zalmana.
Wodoodporna klawiatura Zalman K650WP

Ochronę przed zgubnymi wpływami kontaktu z wodą zapewnić ma specjalna konstrukcja, osłaniająca kluczowe podzespoły K650WP. Pierwszą warstwę ochronną stanowi potrójna, wodoodporna taśma ulokowana między płytami usztywniającą a gumową pod przełącznikami. Płytę główną zabezpiecza dodatkowo plastikowa obudowa z podwójnymi, silikonowymi uszczelkami i dodatkową taśmą. Do tego dochodzą też dziury rozmieszczone w strategicznych punktach, odprowadzające wodę na zewnątrz.

Odporność na płyny ma także swój wymiar czysto praktyczny. Wystarczy bowiem zanurzyć klawiaturę w wodzie, by pozbyć się z niej resztek po jedzeniu czy innych nieczystości, które mogły dostać się do wnętrza K650WP.

Producent wiele wysiłku włożył też w to, by K650WP była jak najbardziej wytrzymała. Trwałość i stabilność klawiatury ma zapewnić m.in. meshowy spód i znajdujące się wewnątrz urządzenia aluminiowa i gumowa płytka. To wszystko, w połączeniu z łatwością czyszczenia, ma uczynić z produktu Zalmana idealny sprzęt do zabierania ze sobą np. na LAN-y czy towarzyskie potyczki u znajomych.

W K650WP zastosowano przełączniki hybrydowe, które, zdaniem Zalmana, łączą najlepsze cechy klawiatury membranowej i mechanicznej. Z jednej strony K650WP nie jest więc głośna, a jej przyciski nie wymagają dużej siły aktywacji, z drugiej zaś czas reakcji jest na tyle szybki, by przyciski sprawowały się dobrze w czasie gry po sieci.

Życie graczom powinien ułatwić także anti-ghosting do 26 klawiszy jednocześnie. Problem niefortunnego, często rujnującego rozgrywkę missclicka powodującego wyrzucenie z powrotem do systemu, rozwiązać ma możliwość blokady klawisza Windows. Zablokować można także pozostałe klawisze, co powinno być zwłaszcza przydatne w czasie czyszczenia klawiatury.

Chcąc zwiększyć komfort użytkowania, producent umieścił na spodzie K650WP nóżki do regulowania wysokości, tak, by użytkownik sam zdecydował, przy jakim ułożeniu klawiatury jest mu wygodniej na niej pisać lub grać. Także i wklęsły kształt przycisków i odpowiednie odstępy między nimi zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym korzystaniu z nich.

Klawiatura K650WP kosztuje około 139 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto