A A A

Wojna handlowa uderza w Intela

7 lipca 2020, 10:20
Firma nie może sprzedać swoich procesorów chińskim firmom.
Wojna handlowa uderza w Intela

Kolejne zakazy

Pentagon ogłosił listę 20 firm, które są w jakikolwiek sposób związane z chińską armią. Oprócz koncernu Huawei w zestawieniu jest także Inspur Group. To jeden z największych dostawców produktów i systemów do centrów danych i przetwarzania danych w chmurze.

 

Ucierpią też firmy amerykańskie

Konsekwencje wojny handlowej odczują jednak także amerykańskie przedsiębiorstwa, takie jak Intel. Największy na świecie producent układów scalonych nie może teraz sprzedawać swoich procesorów firmie Inspur, która reprezentuje 50,8% rynku sztucznej inteligencji i serwerów w Chinach. Do takich serwerów jak Alibaba i Baidu używa ona wyłącznie procesorów Intela.

W wydanym oświadczeniu Intel informuje o „zawieszeniu" współpracy z jedną z firm (nie wymienia jej nazwy). Zapewnia, że przerwa w dostawach potrwa kilka tygodni. W tym czasie chce dopracować zasady współpracy, tak by były one zgodne z amerykańskimi przepisami dotyczącymi eksportu.

fot. Mmi9 – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: Intel
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto