A A A

Wojna internautów z premierem Donaldem Tuskiem. Apel do prezydenta.

26 stycznia 2010, 11:23
Wojna internautów z premierem Donaldem Tuskiem. Apel do prezydenta.

Kilkanaście tysięcy osób podpisało się pod apelem do prezydenta, by zawetował ustawę antyhazardową - informuje "Rzeczpospolita". W sieci rozpoczęła się prawdziwa wojna internautów z premierem Donaldem Tuskiem.

Od kilku tygodni w polski internecie wrze. Wszystko za sprawą ustawy antyhazardowej, która zawiera art. 179a prawa telekomunikacyjnego wprowadzający Rejestr stron i usług niedozwolonych. O dokonaniu wpisu do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych ma rozstrzygać sąd, w drodze postanowienia wydanego na wniosek policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wywiadu skarbowego lub Służby Celnej.

Wprowadzenie przepisów nie podoba się samym zainteresowanym, czyli internautom, którzy od pewnego czasu protestują w związku z rządowym pomysłem "oczyszczania" sieci. Kilkanaście tysięcy internautów podpisało się pod pod apelem do prezydenta, w którym proszą, by zawetował rządową ustawę antyhazardową.

"Lech Kaczyński pochyli się bardzo uważnie nad tym listem" – zapewnia na łamach "Rzeczpospolitej" Paweł Wypych, minister z Kancelarii Prezydenta.

Śmiało można mówić o wojnie internautów z premierem Donaldem Tuskiem. W sobotę odbyła się w Warszawie manifestacja, która przebiegała pod hasłem "Obrona Wolnego Internetu". Na popularnym serwisie społecznościowym "Facebook" został założony specjalny profil: „Niech rząd odczepi się od Internetu”. Do tej pory do profilu dołączyło ponad cztery tysiące osób, które krytykują posunięcia rządu.

W sieci głośno zrobiło się także o akcji "Podziękuj premierowi", którą poparło już ponad 2 tysiące internautów.

"Panie Premierze!
My obywatele Rzeczypospolitej Polskiej uważamy, że ludzie nie powinni mówić i robić tego na co mają ochotę, bo zazwyczaj mówią i robią głupoty a na dodatek mogą sobie zrobić krzywdę. To samo tyczy się Internetu i tzw. "stron internetowych".
Dziękujemy, że zdecydował się Pan na na ten krok, "strony internetowe" powinny zostać oddane pod kontrolę odpowiednich urzędników tak by wszystkim żyło sie lepiej!
Obywatele" - czytamy na podziekujpremierowi.pl

O powstrzymanie niebezpiecznych inicjatyw legislacyjnych związanych z informatyzacją  zaapelowało do premiera Donalda Tuska Polskie Towarzystwo Informatyczne.  Przeczytacie o tym TUTAJ.

Plany premiera Donalda Tuska krytykują nawet artyści, czego dowód macie poniżej...Łukasz Piątek
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto