A A A

WordPress pozwoli więcej zarobić

19 listopada 2019, 08:00
Wprowadzenie opcji płatnego subskrybowania treści na WordPress.com to dla blogerów szansa na zwiększenie dochodów.
WordPress pozwoli więcej zarobić

W ramach aktualizacji systemu zarządzania treścią WordPress została wprowadzona możliwość pobierania opłat za subskrybowanie treści. Można zdecydować się na spieniężenie wszystkich treści na danym blogu bądź też ich części, stworzonej dla „wybranych", którzy zdecydują się za nią zapłacić.

Opcja ta jest dobrą wiadomością dla twórców, których blogi cieszą się dużym zainteresowaniem. Mogą oni teraz pobierać od swoich czytelników cykliczną opłatę za dostęp do bloga lub jego specjalnej części. Funkcji tej od dłuższego czasu oczekiwali użytkownicy WordPressa. Wielu popularnych blogerów uzyskuje przychody z reklam wyświetlanych przy wpisach, jednak systematyczne wpłaty zainteresowanych blogiem sprawią, że dochody z działalności twórczej staną się bardziej przewidywalne.

Możliwość wprowadzenia subskrypcji dotyczy tych autorów blogów, którzy korzystają z płatnych szablonów WordPressa. Wpłaty od odwiedzających mogą być pobierane na przykład za cotygodniowe wpisy, jako darowizny miesięczne, można też sprzedawać roczny dostęp do specjalnie tworzonych treści.

Aby płynnie realizować wpłaty za subskrypcje, WordPress.com współpracuje z systemem płatności Stripe. Blogerzy mogą samodzielnie dostosować szczegóły: częstotliwość wpłat, waluty itd. Subskrybenci posiadający konta na WordPress.com będą mieli wszystkie potrzebne informacje i funkcje zgromadzone w jednym miejscu. Transakcje odbywać się będą między autorem bloga a subskrybentem – WordPress jedynie pomaga w przetwarzaniu wpłat i zarządzaniu subskrypcją.

Osoby płacące za dostęp do treści na blogu będą mogły oczywiście w dowolnym momencie zrezygnować z opłat, na które się zdecydowały.

fot. NajiHabib/Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Karaoke ze Spotify?
2 lipca 2020
Serwis uruchomił funkcję wyświetlania tekstów piosenek w czasie rzeczywistym.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto