A A A

Workspace rozróżnia spotkania

9 lipca 2021, 10:00
Pandemia koronawirusa oraz obostrzenia wprowadzane przez władze skutecznie zmieniły niektóre nasze nawyki, przyzwyczajenia i rytuały.
Workspace rozróżnia spotkania

Google bardziej dokładny

Dotyczy o również pracy: pojęcia takie jak „home office" albo „praca zdalna" na stałe weszły do słownika, a termin „spotkanie" niekoniecznie musi oznaczać to co kiedyś.

Na te zmiany zareagował także Google. Na platformie Workspace, w Kalendarzu, pojawiło się rozróżnienie sposobu, w jaki zamierzamy wziąć udział w potkaniu.

Kiedy potwierdzamy chęć uczestnictwa, to po wciśnięciu opcji „Tak" mamy obecnie do wyboru odpowiedzi: „Tak", „Tak, w sali konferencyjnej" oraz „Tak, dołączam wirtualnie". Odpowiednie ikonki uzupełniają przekaz.

Kalendarz Google - spotkanie wirtualne

Menu rozwija się najpierw w Kalendarzu Google'a, a później w zaproszeniach Gmaila. Dane dotyczące obecności nie są widoczne dla użytkowników programu Microsoft Outlook lub innych platform.

Funkcja właśnie jest wdrażana i będzie stopniowo udostępniana w nadchodzących tygodniach wszystkim użytkownikom platformy Workspace. Google po raz pierwszy zaprezentował to udogodnienie w czerwcu br. wraz z informacją, że otwiera swoją platformę pracy grupowej dla każdego.

fot. Google, Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności




Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto