A A A

Wraca komputer C64 Maxi z tamtych lat...

15 listopada 2019, 09:15
Odświeżoną wersję domowego sprzętu Commodore 64 będzie można kupić także w Polsce.
Wraca komputer C64 Maxi z tamtych lat...

Commodore 64 wraca do łask i trafi na sklepowe półki 5 grudnia (w Polsce będzie dostępny od 12 grudnia). Komputer domowy pojawi się w odświeżonej formie jako C64 Maxi. Nie zabraknie w nim takich udogodnień jak złącze HDMI, umożliwiające podpięcie maszyny do wybranego ekranu, czy port USB. Nie obejdzie się też bez kultowego joysticka z mikroprzełącznikami.

Komputer domowy będzie działał w kilku trybach: C64, VIC 20 lub gejmingowo z 64 preinstalowanymi tytułami (m.in. Paradroid i Gridrunner). Pełna lista gier dostępna jest tutaj. Będzie można przełączać się pomiędzy 50 i 60 Hz.

Wizualnie komputer pozostanie niezmieniony, wpisze się więc tym samym w obecną modę retro. Jednocześnie wszystkie elementy będą w pełni funkcjonalne.

W Polsce C64 Maxi będzie kosztował 499,99 zł.

fot. Andrzej Rembowski – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


YouTube walczy z mową nienawiści
13 grudnia 2019
Serwis zaostrza zasady dotyczące publikacji treści i zapowiada usuwanie filmów obrażających lub poniżających innych z powodu ich rasy,...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto