A A A

Wracają PowerToys

6 września 2019, 13:30
Microsoft przygotował demonstracyjną wersję zestawu narzędzi konfiguracyjnych Windows.
Wracają PowerToys

Oprogramowanie PowerToys pojawiło się już w czasach, gdy na komputerach królował Windows 95. W skład freeware'owego zestawu wchodziło 15 programów służących do konfigurowania i optymalizacji systemu operacyjnego. Najbardziej użytecznym spośród nich był Tweak UI; pozwalał on zmieniać wiele opcji Windows 95 bez konieczności ręcznego modyfikowania Rejestru albo wywoływania apletów w Panelu sterowania.

PowerToys były publikowane pod szyldem Microsoftu, ale koncern z Redmond nie zapewniał obsługi technicznej oprogramowania ani w wersji dla Windows 95, ani w kolejnych wydaniach (ostatnie z nich przygotowano dla Windows XP).

Najnowsza edycja PowerToys, tym razem przeznaczona dla Windows 10, znalazła się już w repozytorium GitHub. Na razie można pobrać z niego dwa narzędzia: przewodnik po skrótach klawiaturowych Windows 10 oraz program FancyZones, służący do dzielenia systemowego Pulpitu na sektory. Przeciągnięte do nich okna uruchomionych programów automatycznie wypełniają cały sektor:

Przygotowywane są kolejne składniki zestawu: znajdą się wśród nich rejestrator ekranu, monitor stanu baterii i zamiennik okna Uruchamianie.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto