A A A

Wskaźnik głośności w Windowsie 11 zyska nowoczesny wygląd

13 stycznia 2022, 11:00
Microsoft przedstawił listę poprawek i ulepszeń w nowej edycji systemu.
Wskaźnik głośności w Windowsie 11 zyska nowoczesny wygląd

Będzie ładniej

Jedną z wymienionych przez Microsoft zmian w nowym systemie Windows ma być unowocześnienie wyglądu wskaźnika głośności. W miejsce topornego czarnego suwaka, który wyskakuje na ekranie, gdy chcemy zmienić głośność dźwięku za pomocą klawiatury, pojawi się niebieski pasek, którego styl odpowiadaj całemu layoutowi. Poprzedni projekt graficzny utrzymywany był od 2012 roku, od Windowsa 8.

Nowy wygląd zyskają również m.in. wskaźniki jasności, włączania/wyłączania kamery i trybu samolotowego. Udoskonalone menu rozwijalne będzie uwzględniać tryb jasny/ciemny.

Microsoft w ramach poprawek wprowadza także nowe okno połączeń w aplikacji Twój telefon – zaktualizowane zostaną ikony, czcionki i inne elementy interfejsu użytkownika.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe funkcje pojawią się dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11. Więcej na temat wprowadzanych zmian i ulepszeń można przeczytać tutaj.

fot. Microsoft


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto