A A A

Wspólna praca nad plikami pod kontrolą

29 kwietnia 2020, 11:55
Ukazała się zapowiadana przez Google’a modyfikacja okna uprawnień do aplikacji Dokumenty, Dysk i Arkusze.
Wspólna praca nad plikami pod kontrolą

Po poprawkach będzie wiadomo, kto korzysta z udostępnionych plików.

Dzięki wprowadzonym zmianom po kliknięciu w przycisk udostępniania zobaczymy nowe okienko. Wyświetlą się w nim informacje, który z uprawnionych współpracowników lub kontaktów z katalogu ma dostęp do pokazywanych danych.

Po tej aktualizacji łatwiej nam będzie zdecydować, komu dać uprawnienia – i jakie – do konkretnych plików (np. tylko przeglądanie, wprowadzanie poprawek, dopisywanie uwag, ściąganie materiałów na swój dysk itp.).

 

Bezpieczeństwo

Jak twierdzi Google, decyzję o wprowadzeniu zmian przyspieszyła pandemia i związana z nią większa liczba pracowników wykonujących swoje obowiązki zdalnie. Odświeżenie aplikacji zapewni większą kontrolę nad udostępnianymi plikami, ograniczenie osób z przypadkowo przydzielonymi uprawnieniami i zwiększenie bezpieczeństwa. To ostatnie jest istotne tym bardziej, że w ostatnim czasie nasiliły się działania hakerskie.

Wdrażanie udogodnień zajmie koncernowi ok. 2 tygodni. Najpierw będą one dostępne dla klientów G Suite (firm), a dopiero później dla innych użytkowników.

fot. Simon Steinberger – Pixabay


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto