A A A

Wspólne działania Intela i Baidu

2 sierpnia 2019, 18:40
Sztuczna inteligencja, autonomiczne pojazdy i sieć 5G znajdą się w centrum zainteresowania współpracujących firm Intel i Baidu. Podpisany protokół ustaleń przewiduje, że obie firmy zainwestują w innowacje w tych obszarach.
Wspólne działania Intela i Baidu

We wtorek (30 lipca br.) dyrektorzy Intela i Baidu spotkali się w centrali Intela w Kalifornii, żeby podpisać protokół przewidujący zintensyfikowanie współpracy między firmami w najbliższych trzech latach. Intel wniesie swoje bogate portfolio technologiczne i specjalistyczną wiedzę na temat sprzętu i oprogramowania, co pozwoli Baidu w realizacji strategii rozwoju sztucznej inteligencji.

Umowa zakłada m.in. optymalizację systemów chmurowych Intela i rozwój platform Baidu, m.in.: Baidu Brain i PaddlePaddle, które umożliwiają firmom wdrażanie swoich pomysłów z obszaru AI i uczenia głębokiego (deep learning), platformy asystentów głosowych DuerOS, a także Apollo – otwartej platformy programowej do tworzenia własnych systemów dla pojazdów autonomicznych. Firmy mają też plan skonstruowania nowych procesorów przeznaczonych do uczenia maszynowego.

Produkty i usługi Intela mają zostać zoptymalizowane pod kątem gamy platform, produktów i usług Baidu. W ramach inwestycji obu stron w innowacje wykorzystywane będą wiodące technologie lntela: wysoce skalowalne procesory, pamięci masowe, fotonika krzemowa, specjalizowane układy do obsługi mechanizmów AI itd.

fot. Intel


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto