A A A

Współpraca AMD i Qualcomm

8 grudnia 2017, 12:00
Firma AMD ogłosiła, że współpracuje z Qualcomm Technologies w celu zapewnienia płynnie działającej i szybkiej łączności komputerowej systemom z mobilnym procesorem AMD Ryzen, w tym urządzeniom z najszybszym na świecie procesorem dla ultracienkich notebooków .
Współpraca AMD i Qualcomm

Wraz z wykorzystaniem modemu LTE Qualcomm Snapdragon obie firmy działając razem ułatwią wiodącym producentom komputerów tworzenie wysokiej jakości platform, które są zawsze podłączone do sieci gigabitowym łączem LTE i do tego za sprawą mobilnych procesorów AMD Ryzen zapewniają oszałamiającą wydajność, płynny rendering grafiki i optymalną energooszczędność.

„Zarówno AMD jak i Qualcomm wykazały się stałym zaangażowaniem na rzecz dostarczania produktów, które redefiniują doznania i możliwości użytkowników urządzeń mobilnych. - powiedział Kevin Lending, wiceprezes korporacji i główny menedżer w dziale komputeryzacji klienckiej firmy AMD.

Mobilne procesory AMD Ryzen z kartą graficzną Radeon Vega to:

- Wiodąca wydajność: mobilny procesor AMD Ryzen zapewnia niezwykłą wydajność, która jest generacyjne nawet 2,7-krotnie wyższa w zadaniach procesorowych i nawet 2,2-krotnie wyższa w zadaniach graficznych . W tej rodzinie produktów znajduje się także najszybszy na świecie procesor dla ultracienkich notebooków1.

- Kompletne możliwości rozrywkowe: znakomita rozgrywka w popularnych grach eSportowych i gotowość do obsługi najbardziej zaawansowanych i najwspanialszych ekranów, w tym zgodnych z HDR , Radeon FreeSync i 4K .

- Czas działania na baterii: generacyjnie nawet 2-krotnie dłuższy czas pracy na baterii .

Modem LTE Qualcomm Snapdragon zaprojektowano, aby oferował:

- Obsługę niektórych spośród najnowszych technologii łączności bezprzewodowej ,

- Błyskawiczne pobieranie poprzez LTE ,

- Najlepsze transfery w słabych warunkach łączności ,

- Długi czas pracy na baterii.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto