A A A

Współpraca Google z Nvidią = Android On Chip

17 lutego 2009, 10:30
Nvidia na odbywającej się właśnie konferencji Mobile World Congress w Barcelonie ogłosiła, że kilka miesięcy temu podjęła współpracę z Google i Open Handset Alliance w celu przygotowania systemu Android, który wykorzystywany jest m.in. w telefonie G1, dla serii chipsetów.
Współpraca Google z Nvidią = Android On Chip

Mowa o Nvidii Tegra, która może być określana "komputerem zawartym w jednym układzie scalonym", czyli tzw. System On Chip. Dzięki jego zaprojektowaniu i wykonaniu producenci i operatorzy będą mogli z łatwością użyć procesorów jako podstawowego chipsetu do budowania telefonów komórkowych o bardzo zaawansowanych funkcjach multimedialnych. Chipset w masowej sprzedaży ma być dostępny już w drugiej połowie 2009 roku. Natomiast jego wersje testowe (Nvidia Tegra APX 2600) są pokazywane na stoisku firmy Nvidia podczas wspomnianej konferencji.

Nvidia Tegra

Więcej informacji na temat targów Mobile World Congress 2009 w Barcelonie możesz znaleźć w specjalnym serwisie przygotowanym przez portal INTERIA Nowe Technologie.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto