A A A

Współpraca firm AMD i Creative Assembly

25 sierpnia 2014, 12:30
Firma AMD ogłosiła zawiązanie nowego partnerstwa technologicznego ze studiem Creative Assembly, które jest deweloperem wyczekiwanej gry „Alien: Isolation”.
Współpraca firm AMD i Creative Assembly

- Program AMD Gaming Evolved powstał i funkcjonuje po to, żeby gry wyglądały i mogły działać znakomicie na komputerach wszystkich graczy, - powiedział Ritche Corpus, director of ISV Gaming and Alliances w AMD.

- Poprzez współpracę z tak utalentowanymi deweloperami, jak ci ze studia Creative Assembly, urzeczywistniamy naszą wizję o grywalnych i pięknych grach. Dlatego też "Alien: Isolation" zapewnia graczom komputerowymi najwyższej klasy technologie. Wierzymy, że gracze na nią zasługują - dodał.

„Alien: Isolation" to gra z gatunku "survival-horror", w której atmosfera nieustannego zagrożenia życia sprawi, że gracze będą mieli szansę poczuć niemal namacalny strach. Piętnaście lat po wydarzeniach z filmu „Alien" córka Ellen Ripley - Amanda zmuszona jest desperacko walczyć o przetrwanie w czasie misji mającej na celu odkrycie prawdy zniknięcia jej matki. Wcielając się w Amandę gracze będą mieć kontakt z niezwykle dynamicznie zmieniającym się otoczeniem i staną w obliczu paniki zdesperowanych ludzi oraz nieprzewidywalności bezlitosnego Obcego. Nie mając wystarczającej możliwości obrony i będąc zupełnie nieprzygotowani na zaistniałą sytuację gracze będą zmuszeni przeszukiwać okolice, tworzyć improwizowane rozwiązania i główkować nie tylko po to, żeby ukończyć misję, ale po prostu, żeby pozostać przy życiu.

- Obraz odgrywa fundamentalną rolę w tym, jak odbiera się grę, i dlatego wykonaliśmy dużo pracy, aby nasz autorski silnik graficzny pozwolił w pełni oddać na ekranie naszą wizję. Firma AMD pomogła nam udoskonalić ten silnik i dzięki temu na komputerach można będzie się cieszyć takimi rozwiązaniami jak teselacja DirectX 11, HDAO, efekty cząsteczkowe i specjalny system cieni. Obsługa takich technologii jak AMD Eyefinity i CrossFire sprawia, że doznania na komputerach są nawet jeszcze lepsze - powiedział Clive Gratton, Leag Programmer w Creative Assembly.

Gracze chcąc zanurzyć się wizualnie bogatym i zarazem przerażającym środowisku gry „Alien: Isolation" mogą zapewnić sobie jej kopię kupując wybrane karty graficzne AMD Radeon Serii R9 u sprzedawców biorących udział w promocji „Nigdy nie spoczywaj na laurach: Edycja Kosmiczna", która startuje 2 września 2014 roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto