A A A

Współwłaściciele Naszej-klasy inwestują w Facebooka

17 stycznia 2008, 12:20
Współwłaściciele Naszej-klasy inwestują w Facebooka

Bracia Samwer, współwłaściciele serwisu Nasza-klasa.pl, zainwestowali w amerykański Facebook.com. Chcą przez to wspierać ekspansję Facebooka w Europie.

W Polsce bracia Samwer znani są z inwestycji w portal Nasza-klasa, we wrześniu kupili 20 proc. udziałów za 3 mln zł. Próbowali też spopularyzować (bez powodzenia) w naszym kraju portal randkowy iLove.pl

Facebook.com (obok MySpace.com) to największy serwis społecznościowy na świecie. W październiku zeszłego roku Microsoft kupił 1,6 proc. jego akcji za 240 mln dol. ( wycena całości – 15 mld dol.). Nie wiadomo, ile kupili bracia Samwer? Pewne jest, że w grę wchodzą mniejsze pieniądze, niż wyłożył Microsoft. Trzej bracia zarobili pierwsze duże pieniądze (50 mln dol.) w 1999 r., sprzedając niemiecki serwis aukcyjny Alando.de koncernowi eBay. Założoną później firmę Jamba, sprzedającą przez internet m.in. dzwonki na komórki, sprzedali w 2004 r. amerykańskiej firmie Verisign za 273 mln dol.

Źródło: Gazeta


Paweł Bijata
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto