A A A

Wtyczka do przeglądarek, która wyłapie fake newsy

2 stycznia 2018, 14:05
Grupa studentów z kilku placówek naukowych, biorąca udział w hackatonie organizowanym przez Uniwersytet Yale, stworzyła program w formie wtyczki do przeglądarki, który filtruje treści podejrzewane o bycie fake newsami.
Wtyczka do przeglądarek, która wyłapie fake newsy

Jego działanie jest proste - algorytm sprawdza, czy adres który odwiedzamy był kiedykolwiek kojarzony z fałszywymi wiadomościami lub czy użytkownicy w ostatnim czasie nie zgłaszali go do specjalnej bazy.

Jeśli okaże się, że wiarygodność strony jest niska, na ekranie pojawi się stosowne ostrzeżenie, a tuż obok wyświetlone zostaną propozycje stron, które można odwiedzić w zamian.

Wtyczka analizuje zawartość wszystkich stron pod kątem kontrowersyjności i skrajności poglądów. Mechanizm automatycznie wybiera najbardziej obiektywne i neutralne treści, proponując je użytkownikowi w pierwszej kolejności.

Wtyczka Open Mind ma być dostępna dla każdego w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Będzie współpracowała z najpopularniejszymi przeglądarkami.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto