A A A

Wtyczka do przeglądarek, która wyłapie fake newsy

2 stycznia 2018, 14:05
Grupa studentów z kilku placówek naukowych, biorąca udział w hackatonie organizowanym przez Uniwersytet Yale, stworzyła program w formie wtyczki do przeglądarki, który filtruje treści podejrzewane o bycie fake newsami.
Wtyczka do przeglądarek, która wyłapie fake newsy

Jego działanie jest proste - algorytm sprawdza, czy adres który odwiedzamy był kiedykolwiek kojarzony z fałszywymi wiadomościami lub czy użytkownicy w ostatnim czasie nie zgłaszali go do specjalnej bazy.

Jeśli okaże się, że wiarygodność strony jest niska, na ekranie pojawi się stosowne ostrzeżenie, a tuż obok wyświetlone zostaną propozycje stron, które można odwiedzić w zamian.

Wtyczka analizuje zawartość wszystkich stron pod kątem kontrowersyjności i skrajności poglądów. Mechanizm automatycznie wybiera najbardziej obiektywne i neutralne treści, proponując je użytkownikowi w pierwszej kolejności.

Wtyczka Open Mind ma być dostępna dla każdego w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Będzie współpracowała z najpopularniejszymi przeglądarkami.

 


PC Format
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto