A A A

Wyciek danych z serwisu randkowego

15 listopada 2016, 07:30
Dane prawie 412 milionów użytkowników mogły wyciec do sieci za sprawą ataku przeprowadzonego na portal randkowy AdultFriendFinder.
Wyciek danych z serwisu randkowego

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z jednym z największych ataków hakerskich w tym roku. Z portalu AdultFriendFinder mogły zostać wykradzione dane 339 milionów użytkowników, a w należących do tej samej spółki serwisach pornograficznych: Cams.com, Penthouse, Stripshow i iCams w sumie zagrożonych jest ponad 71 milionów kont.

"Otrzymaliśmy zgłoszenia dotyczące luk w zabezpieczeniach. Zidentyfikowaliśmy problem i go naprawiliśmy" - poinformowała wiceprezes firmy FriendFinder Networks, Diana Lynn Ballou. Jednocześnie jednak, administratorzy stron zachęcają do zmiany dotychczasowych danych logowania.

Według LeakedSource, atak był przeprowadzony zaskakująco prostą metodą i jest efektem bardzo słabych zabezpieczeń stron należących do FriendFinder Networks. Mowa o programie wyszukującym luki w oprogramowaniu (exploit).

Baza danych jeszcze nie wyciekła do sieci, ale może stać się to w każdej chwili, co będzie sporym problemem dla klientów portali, w których bezpieczeństwo i prywatność powinna być priorytetem. Podobna historia spotkała niedawno stronę Ashley Madison, której lista użytkowników została wykradziona i opublikowana w sierpniu 2015 roku.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto