A A A

Wyciekły dane 2,4 miliona użytkowników inteligentnych urządzeń

1 stycznia 2020, 08:00
Firma Wyze jest kolejną, która padła ofiarą braku odpowiednich procedur bezpieczeństwa.
Wyciekły dane 2,4 miliona użytkowników inteligentnych urządzeń

W minionym roku mieliśmy do czynienia z wieloma przypadkami wycieku danych. W ostatniej chwili dołączyła do nich niestety kolejna sprawa – tym razem dotyczy ona 2,4 milionów klientów firmy Wyze, specjalizującej się w produkcji inteligentnych sprzętów domowych.

Wyze poinformował wczoraj o wykrytym przez firmę konsultingową naruszeniu bezpieczeństwa, w wyniku którego dane milionów klientów wyciekły do internetu. Sprawa jest poważna, bo chodzi tu nie tylko o adresy e-mail czy nazwy nadane kamerkom ochronnym, ale też wrażliwe dane dotyczące wagi użytkowników, ich płci czy stanu zdrowia.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, do zdarzenia doszło w wyniku ludzkiego błędu. Jeden z pracowników miał zająć się przenoszeniem zgromadzonych informacji z serwerów do baz danych. Okazało się jednak, że nie zostały załączone protokoły bezpieczeństwa, co spowodowało, że dane nie zostały odpowiednio zabezpieczone.

W tym momencie producent zajmuje się informowaniem wszystkich klientów o problemie. Za wcześnie jeszcze, żeby oceniać, jak wielkie będą konsekwencje błędu – zarówno dla firmy jak i poszkodowanych osób.

fot. Wyze

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto