A A A

Wyciekły dane na temat RTX 3080 Ti

31 maja 2021, 12:40
Poznaliśmy parametry nowej karty Nvidii.
Wyciekły dane na temat RTX 3080 Ti

Odnaleziona w bazie

Aplikacja GPU-Z do monitorowania podzespołów została w ostatnim czasie zaktualizowana o obsługę nowych kart graficznych Nvidii. Użytkownicy już teraz dopatrzyli się w niej informacji na temat nadchodzącego modelu RTX 3080 Ti – dzięki przeciekowi znamy już pełną specyfikacje karty. Podane parametry są zgodne z wcześniejszymi wyciekami.

 

Prawie jak 3090

RTX 3080 Ti będzie wyposażony w 12 GB pamięci GDDR6X z taktowaniem 1188 MHz i szynę o szerokości 384 bitów. Zapewni to karcie przepustowość na poziomie 912,4 GB/s. Taktowanie bazowe wyniesie 1365 MHz, w trybie boost osiągnie 1710 MHz. Moc obliczeniowa to 34,1 TFLOPS dla obliczeń pojedynczej precyzji. Karta pracuje z współczynnikiem TDP na poziomie 350 W. Konstrukcję oparto oczywiście na rdzeniu graficznym GA102.

Co prawda zrzut ekranu z GPU-Z budzi jeszcze pewne wątpliwości (m.in. wykorzystywanie przez kartę interfejsu PCIe 3.0), ale jest to najprawdopodobniej kwestia samej platformy testowej – raczej wątpliwe, by karta nie była zgodna z nowym standardem. Ujawniona specyfikacja powinna być potwierdzona już jutro. Na 1 czerwca zaplanowano konferencję Nvidii; prawdopodobnie właśnie w jej trakcie po raz pierwszy zobaczymy 3080 Ti na żywo. Sprzedaż ma zacząć się 3 czerwca.

fot. Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto