A A A

Wyciekły dane użytkowników MeetMindfull

25 stycznia 2021, 13:30
Dane 2,28 miliona bywalców serwisu randkowego trafiły do sieci.
Wyciekły dane użytkowników MeetMindfull

Randka w ciemno

W weekend w internecie pojawił się plik o objętości 1,2 GB, zawierający dane osobowe 2,28 miliona użytkowników serwisu randkowego MeetMindful.com. Pochodzi on z 2014 roku i zawiera bogaty zasób informacji. Nie wiadomo, co działo się z nim w ciągu kilku lat.

 

Wszystko na tacy

Baza jest bardzo szczegółowa. Zawiera prawdziwe dane osobowe, adresy e-mailowe, dokładne adresy zamieszkania, typ sylwetki, preferencje seksualne, stan cywilny, datę urodzenia, wykorzystywane adresy IP i wreszcie dokładne tokeny prowadzące do profilu na Facebooku. Jedyną rzeczą, której nie udało się wykraść hakerom, jest treść prywatnych rozmów między użytkownikami.

Operator serwisu został poproszony o komentarz przez portal ZDNet, ale dotychczas nie zareagował. Dane wciąż można pobierać, ponieważ nie zostały usunięte z sieci. Prawdopodobnie trafiły już więc w ręce wielu internautów. Ofiarą podobnego ataku padł ostatnio serwis Teespring, umożliwiający projektowanie i drukowanie odzieży na zamówienie.

fot. MeetMindfull


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto